[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované] ENGLISH


Návrat na hlavní stranu

V. Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim

17. - 20. září 2009 - Mariánské Lázně
Mezinárodní folklorní festival v barvách babího léta V. Mariánský podzim
Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim již pátým rokem rozzáří západočeské lázeňské město lidovým uměním. Festival představuje folklor jako stále živý a proměnlivý aspekt života, který udržuje a dále rozvíjí nesčíslné množství folklorních souborů po celé České republice. Pořadatelé chtějí ukázat obyvatelům, návštěvníkům, hostům i lázeňským pacientům kulturní odkaz našich předků v mnoha podobách. Festival zábavnou formou oslovuje návštěvníky všech věkových kategorií, milovníky folkloru i laické publikum.
Programy se pořádají v historických budovách města, v prostorách lázeňských kolonád, parků a náměstí, některé soubory zavítají i do nedaleké vesničky Valy a do Františkových Lázní.

V letošním roce vystoupí na festivalu folklorní soubory, pěvecký sbor a Dechový orchestr mladých, kteří přijedou z Čech a Moravy. Český folklor doplní ukázky ruského a německého folkloru v podání zahraničních souborů. Část účinkujících tvoří dětské soubory - Podjavořičan, Oldšava, DFS z Ratíškovic, Prácheňáček, Lidová muzika z Chrástu a místní Marjánek a Rozmarýnek.

Festival již potřetí otevírá ve čtvrtek vernisáž národopisné výstavy, tentokrát s názvem "Anglie a Skotsko očima Martiny Pastorové". V roce 2009 si připomínáme 100 let od návštěvy britského krále Edvarda VII. v Mariánských Lázních, a proto budou v Anglikánském kostele k vidění fotografie Anglie a Skotska a kytarové duo z Ježkovy konzervatoře uvede na vernisáži anglické skladby.

Pěvecká a taneční vystoupení doplní mistři tradičních řemesel na lidovém jarmarku. Festivalu se zúčastní přibližně tři sta tanečníků, zpěváků a hudebníků.
V. ročník festivalu Mariánský podzim pořádají Folklorní soubor Marjánek, Město Mariánské Lázně, Karlovarský kraj, Folklorní sdružení ČR, Ministerstvo kultury ČR, Základní umělecká škola F. Chopina. Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Místní infostránky, Rádio Proglas, Dětská tisková agentura, Informační server www.borovice.cz, ACR Alfa, Český rozhlas Plzeň a Mariánskolázeňské listy. Na festivalu se podílí MŠMT ČR, OSA a řada dalších partnerů.

Záštitu převzali předseda výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Zdeněk Škromach, hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný a místostarosta města Mariánské Lázně Jiří Chval.

Zveme Vás na prodloužený víkend 17. - 20. září do Mariánských Lázní, které budou hýřit barevností, zpěvem, tanci a dobrou náladou.
-V.C.-
Kontakt: Sandra Heřmanová, ředitelka festivalu
Tel. 777 238 955
E-mail: sandra.hermanova@klikni.cz
P R O G R A M
Čtvrtek 17. září 2009
19:00 Vernisáž výstavy - fotografie Anglie a Skotska od Martiny Pastorové
(Anglikánský kostel)

Pátek 18. září 2009
13:30 "Lidová písnička na kolonádě"
20:00 "Roztančené divadlo aneb to nejlepší z folkloru"

Sobota 19. září 2009
10:30 Průvod městem od hotelu Cristal na kolonádu
11:00 Přivítání na kolonádě
14:00 "Roztančené město" - vystoupení u Lesního pramene, u Křížového pramene, před hotelem Cristal, před hotelem Bohemia a ve vesnici Valy
19:00 Setkání souborů (Hotel Alexandrie)

Neděle 20. září 2009
10:00 Přivítání hostů a zástupců souborů na městské radnici
13:00 "Odpoledne s dětským folklorem" (Kolonáda)
16:00 "Koncert zahraničních hostů" (Anglikánský kostel)

Doprovodný program:
Řemeslný jarmark (sobota a neděle - naproti hotelu Bohemia)
Folklor ve Františkových Lázních (více www.franzensbad.cz)
III. národopisná výstava "Anglie a Skotsko očima Martiny Pastorové"
(Anglikánský kostel)
Zveřejněno 02.09.2009 v 23:40 hodin


Copyright 1998-2023 © nuts.cz